A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Średzka Kolej Powiatowa będzie jeździć !

W dniu 13 października br. na terenie Powiatowej Kolei Wąskotorowej w Środzie Wielkopolskiej została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Średzkim reprezentowanym przez Zarząd Powiatu Średzkiego a Towarzystwem Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” w Środzie Wielkopolskiej.

16.10.2015


 
W imieniu Zarządu Powiatu Średzkiego umowę podpisali: Marcin Bednarz - Starosta i Piotr Kasprzak - Wicestarosta, natomiast ze strony Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana" podpisali:  Marcin Krygier - Prezes Zarządu Towarzystwa i Arkadiusz Kaczmarek - Skarbnik Towarzystwa.                             
Zgodnie z umową Powiat i Towarzystwo zobowiązali się do wspólnej realizacji zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej w 2015 r. polegającego na przygotowaniu Średzkiej Kolei Powiatowej do wznowienia ruchu turystycznego na linii kolei wąskotorowej Środa Wielkopolska - Zaniemyśl w 2016 roku.
Ze środków budżetu Powiatu Średzkiego zostaną m.in. zakupione materiały do konserwacji taboru, opał i paliwo, naprawiony zostanie jeden z wagonów oraz torowisko. Powiat na ten cel przeznaczył  w 2015 r. - 70.000 zł .
Towarzystwo zobowiązało się m.in.: do utrzymania porządku i czystości na terenie ŚKP, wymiany 150 szt. podkładów, przygotowania dokumentacji technicznej, naprawy poszycia pudła wagonu osobowego.
W bieżącym roku zostanie rozpoczęty remont lokomotywy parowej, który obejmie naprawę
i rewizję kotła oraz podwozia i pozostałych elementów. Remont zostanie zakończony w połowie przyszłego roku.


Zdjęcia: M. Witczak ,St. Litke.
 

baner300x250