A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Średzcy diabetycy oficjalnie zakończyli XIV edycję „Średzkiej Szkoły Cukrzycy” i V edycję „Średzkiej Szkoły Zdrowia”

28.05.2019

W uroczystości zakończenia IV edycji „Średzkiej Szkoły Cukrzycy" i V edycji „Średzkiej Szkoły Zdrowia" udział wzięli m.in. Marek Gola, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Małgorzata Fertała, Przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego oraz Piotr Mieloch, Burmistrz Środy Wielkopolskiej.

W ramach zajęć Szkoły odbywają się comiesięczne spotkania chorych, ich rodzin i innych zainteresowanych. Uczestników szkolono w zakresie przyczyn, objawów, leczenia i profilaktyki cukrzycy. Wszyscy uczestnicy brali udział w testach wiedzy. W tej edycji „Średzkiej Szkoły Cukrzycy" odbyło się 8 spotkań, na których przedstawiana była wiedza na temat cukrzycy i jej powikłań, sposobów jej zapobiegania, zdrowego trybu życia itd. Opracowano także materiały kompleksowo traktujące wiedzę o cukrzycy, jej rozpoznawaniu, leczeniu i powikłaniach. Odpowiednia wiedza pozwala na wczesne rozpoznanie cukrzycy, jej ustabilizowanie i przeciwdziałanie powikłaniom.

Pomysłodawcą i realizatorem Szkoły jest dr Andrzej Paciorkowski. Organizatorami Szkoły są średzki Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i Poradnia Diabetologiczna w Środzie Wlkp. Szkoła jest unikalną inicjatywą w skali całego kraju.

Stowarzyszenie Diabetyków Średzkich w Środzie Wlkp.
ul. Daszyńskiego 5,
63-000 Środa Wlkp.

Spotykania diabetyków odbywają się w pomieszczeniach przy ul. Kilińskiego 33 (wejście z tyłu budynku)
- w pierwszą środę miesiąca w godzinach - 9.00 do 11.00
- w każdą następną środę miesiąca w godzinach - 16.00 do 18.00.

opr. Paulina Piątek

baner300x250